Tuşba Kent Tiyatrosu Çocuk Tiyatrosu Ekiplerini Arıyor

Van’ın Tuşba ilçesinde kurulan yeni kent tiyatrosu; tiyatro, dans, koro ve orkestra alanlarında oluşturacağı yeni ekipleri yetiştirmek için ücretsiz bir eğitim programı sunuyor. Tuşba öncelikli olmak üzere Van sakinlerine açık olan eğitim programı, ilk çağrısını tiyatro alanında yapıyor.

Eğitim programının Nisan 2019 – Haziran 2019 dönemini kapsayacak çocuk tiyatrosu bölümü için başvurular, 17 – 30 yaş arası gençlere yönelik olarak, 19–25 Mart 2019 tarihleri arasında alınacak. Program katılımcıları, seçmelerin ardından belirlenecek.

NASIL BAŞVURURUM?

Başvuru için öncelikle aşağıdaki çalışma metinlerine göz atınız. 

Kadın çalışma metni için tıklayınız.

Erkek çalışma metni için tıklayınız.

Bu sayfamızdan özgeçmiş ve fotoğrafınızla başvuru yapınız.

Web sitesinde kadın ve erkek adaylar için ayrı ayrı belirtilen oyun metinlerini çalışın ve tarihi daha sonra açıklanacak olan seçmelere geliniz.

 Eğitime katılmaya hak kazananlar web sayfamızdan duyurulacak.

TUŞBA KENT TİYATROSU

Tuşba Kent Tiyatrosu, Van’ın Tuşba ilçesindeki 12 – 29 yaş arası çocuk ve gençlere eğitim ve kültür-sanat alanlarında daha fazla ve eşit fırsat sunabilmek, onların sosyal faaliyetlere katılımını desteklemek amacıyla kuruldu.

“Çocuk ve Gençlerin Kalkınmaya Entegrasyonu Mali Destek Programı” kapsamında desteklenen proje, Tuşba Kaymakamlığı tarafından; Van Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) katkıları ve İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) iştirakiyle yürütülüyor.

Projenin ilk aşaması kapsamında, farklı alanlarda düzenlenecek eğitimler sonrasında birer tiyatro, dans, koro ve orkestra ekibi kurulması ve bütün yıla yayılan bir kültür-sanat festivali gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Başlangıç Tarihi

19.03.2019 16:23

Bitiş Tarihi

25.03.2019 16:23

Adres

Van/Türkiye
Menü
Kapat